KARAVANY POMÁHAJÍ V PRVNÍ LINII – aktualizace

První vozy jsou už na místě a umožňují lékařům a sestrám trochu si odpočinout od náročného pracovního tempa posledních dní. Zítra další vozy čeká cesta do dalších nemocnic v rámci ČR.

Hřeje nás to u srdce – protože tohle jsou přesně okamžiky, kdy se naplňuje poslání naší Asociace kempování a karavaningu a její čím dál větší síla jde použít pro úžasné účely. Třeba i tím, že právě s tímto nápadem přišla tato půjčovna – Karavany Česko – a bez ní by se to celé nerozjelo… A jak probíhal dnešní den?

Dopoledne se Klára za AKK ČR sešla s Karavany Česko a znovu se spolu utvrdili v tom, že je oboustranný zájem dostat rychle pomoc tam, kde je potřeba, tedy hlavně zdravotníkům a nemocničnímu personálu. Následuje intenzivní komunikace s magistráty, řediteli nemocnic, úřadem vlády a nakonec ministerstvem zdravotnictví. Celý den se podle požadavků píše seznam dobrovolníků i míst, kam vozy poputují.

V depu Karavany Česko jsou zatím připraveny fungl nové vozy, které jsou vydezinfikovány. Všechny vozy budou sloužit výhradně pro personál, nikoli pro nakažené! Řidiči budou celou dobu u vozidel a budou se starat o jejich provoz, čištění a pravidelnou dezinfekci. Během dne je “rozdáno” všech 38 vozidel a přidávají se další půjčovny – firmy Hykro, Blue Rent, Karavany Zlín a MahakaraCaravaning. Jestli víte o dalších půjčovnách, které by mohly pomoci, budeme za ně rádi, protože zájem je větší, než kdokoli z nás čekal.

Děkujeme za spolupráci poslanci Janu Richterovi, který nás dokázal rychle propojit se všemi důležitými organizacemi a uspíšil tak naši pomoc!

V závěru dne se Karavanům Česko ozval sám premiér Andrej Babiš s poděkováním! A my, jako AKK ČR, se k poděkování přidáváme – nejen za tento skvělý nápad, ale především za velké gesto těchto srdcařů! Ale tímto rozhodně nekončíme! Zítra je taky den.

Vaše AKK ČR