“KARAVANY POMÁHAJÍ V PRVNÍ LINII” – jaký byl dnešní den?

“KARAVANY POMÁHAJÍ V PRVNÍ LINII” – jaký byl dnešní den? Jedním slovem krásný, protože se zvedla ještě větší vlna solidarity a musíme napsat velké poděkování všem!

Stejně jako včera, i dnešní den byl nabitý a nezastavili jsme se. Nutno také zdůraznit, že kromě Prahy se začaly první vozy odvážet i do moravských nemocnic, což je další skvělá zpráva. Také se ukázalo, že SOLIDARITA v českém karavaningu je veliká, a kromě dalších půjčoven z celé České republiky se nám začali ozývat i SAMOTNÍ KARAVANISTÉ! Ale teď už vše hezky postupně – jak šel den a co se dělo zejména na Moravě.

Ráno opustily brány půjčovny Karavanů Česko další obytné vozy mířící do dalších pražských nemocnic. Zároveň do půjčovny přijeli zástupci naší asociace – Mirek a Petr, kdy jejich úkolem bylo dopravit tři vozy na Moravu. Konkrétně do brněnské Nemocnice Milosrdných bratří, do Domu seniorů v Praskalicích a do hodonínské nemocnice TGM Hodonín.

Jak se v průběhu dopoledne ukázalo, hodonínská nemocnice nakonec potřebovala karavanů více. Asociace neváhala a obratem vydala výzvu u nás na Facebooku… i když jsme věřili, že rychlý a nečekaný požadavek nemocnice bude vyslyšen, tak nás překvapila reakce samotných karavanistů. Jako první se ozvala paní Veronika Svobodová s manželem a nabídla jejich osobní karavan. Po nějaké době se ozval také Pavel Neckář. I on nabídl svůj obytný vůz. Radost v našem týmu v tu chvíli neznala mezí, protože právě nastalo něco, v co jsme ani nedoufali. V naší karavanistické komunitě se projevila obrovská dávka solidarity a ukázalo se, že český karavaning má být na co hrdý!

A protože pozitivních zpráv není nikdy dost, musíme vám ještě napsat, že i průběhu dnešního dne přibývaly další půjčovny, které si od nás všech zaslouží velké uznaní. I ony se totiž rozhodly v tom jet s námi, vzdaly se jakéhokoliv výdělku a své vozy nabídly nemocnicím zdarma! Těmi půjčovnami pro dnešní den jsou PŮJČOVNA KARAVANŮ BARTH (ta si vzala na starosti Pardubický kraj) Autocentrum BARTH a.s., PŮJČOVNA OBYTNÝ VŮZ Vaše půjčovna obytných vozů, půjčovna minikaravanů 4MYCAMP – půjčovna karavanů a BlueRent. Výše jmenovaným děkujeme za jejich nabídky. Momentálně jsme společně s Karavany Česko a ministerstvem ve stadiu hledání vhodných míst a brzy se ozveme.

Ještě jednou všem moc děkujeme a jsme rádi, že díky Karavany Česko, které přišlo jako první s touto nabídkou pomoci, se v naší celé komunitě povedlo něco nečekaného, či spíše neuvěřitelného, a jsme rádi, že jsme u toho a můžeme ukázat, že i na takovéto skvělé nápady umíme navázat a následně propojit ty, kdo pomoc potřebují s těmi, kdo pomoc nabízejí. DĚKUJEME!

Vaše AKK ČR