Karavanové stání – Vrbice

Obec Vrbice na základě iniciativy obecního zastupitelstva schválila vybudování třech karavanových stání na obecním pozemku pod místní
rozhlednou. Byla využita travnatá plocha, která byla už předtím využívána jako vedlejší parkoviště pro návštěvníky rozhledny. (gps a mapy.cz: https://mapy.cz/zakladni?x=16.2469135&y=50.0923176&z=17&source=base&id=1716981 )

A co k tomu ještě dodává paní starostka Kuběnková?

Vzhledem k tomu, že na stanovišti je instalováno chemické WC bylo zahrnuto do vybavení stání a zároveň je do něj možno i vylévat kazety z chemických WC parkujících vozidel. Na podzim letošního roku schválilo
zastupitelstvo vybudování přípojky el. energie pro dobíjení elektrokol a
tato přípojka bude využita i pro připojení stojících vozidel k el. energii.

Tímto jsme za téměř nulové náklady (cca 2000,-Kč bude stát přípojka na elektrickou energii) využili plochu pro další rozvoj turistického ruchu v obci a tento počin bereme jako zatraktivnění obce. V případě, že se náš předpoklad ukáže jako správný čemuž pevně věříme, jsme připraveni rozšířit nabídku karavanových stání.

Vzkaz obce, za který moc děkujeme!

Ve spoustě obcí mají různé nevyužité prostory (okolo škol, hasičských zbrojnic apod.), které za minimální náklady mohou nabídnout k těmto účelům a přivést touto cestou do obecní kasy další prostředky pro následný rozvoj vlastní obce. Není třeba hned budovat plnou vybavenost ze začátku stačí pouze rovnější pozemek na klidném místě. Až poté co bude z této činnosti příjem je možné dobudovat výlevku WC a el. přípojku. Karavanista se min. 2 dny bez tohoto vybavení obejde. Je nutné spojit se se zájmovými kluby a asociací karavaningu a stání propagovat a dostat do povědomí majitelů karavanů (to je důležitější něž všechny přípojky).

Přejeme všem, kteří se nechají inspirovat touto inciativou, aby ve svém konání byli úspěšní, aby se naplnilo jejich očekávání.