Karavanové stání – Vrbice

Na základě iniciativy obecního zastupitelstva, schválila obec Vrbice vybudování tří karavanových stání na obecním pozemku pod místní rozhlednou. Byla využita travnatá plocha, která byla již dříve využívána jako vedlejší parkoviště pro návštěvníky rozhledny. (gps a mapy.cz):

Co k vybudování ještě dodává paní starostka Kuběnková?

Vzhledem k tomu, že na stanovišti je nainstalováno chemické WC, bylo toto zařízení zahrnuto do vybavení stání a zároveň je do něj možno vylévat kazety z chemických WC parkujících vozidel. Na podzim letošního roku schválilo zastupitelstvo vybudování elektrické přípojky pro dobíjení elektrokol a tato přípojka bude využita i pro připojení stojících vozidel k elektrické energii.

Tímto jsme za téměř nulové náklady (přípojka na elektrickou energii bude stát cca 2000,-Kč) využili plochu pro další rozvoj turistického ruchu v obci a tento počin bereme jako zatraktivnění obce. V případě, že se náš předpoklad ukáže jako správný, čemuž pevně věříme, jsme připraveni nabídku karavanových stání rozšířit.

Vzkaz obce, za který moc děkujeme!

Ve spoustě obcí mají různé nevyužité prostory (okolo škol, hasičských zbrojnic apod.), které mohou za minimální náklady nabídnout k těmto účelům a přivést touto cestou do obecní kasy další prostředky pro následný rozvoj vlastní obce. Není třeba hned budovat plnou vybavenost. Ze začátku stačí pouze rovnější pozemek na klidném místě. Až poté, co bude z této činnosti příjem, je možné dobudovat výlevku WC a přípojku elektrické energie. Karavanista se min. 2 dny bez tohoto vybavení obejde. Je nutné spojit se se zájmovými kluby a Asociací kempování a karavaningu, stání propagovat a dostat se do povědomí majitelů karavanů (to je důležitější, něž všechny přípojky).

Přejeme všem, kteří se touto iniciativou nechají inspirovat, aby ve svém konání byli úspěšní, a aby se naplnila jejich očekávání.