Přinášíme kompletní sadu ikon pro karavanová stání zdarma

Pomalu končí hlavní letní karavanistická sezóna. Pokud plánujete vybudovat nebo vylepšit karavanové stání, provozujete kemp či podobné zařízení, a hledáte vhodné značení pro své vybavení, může se vám hodit sada volně použitelných ikon, které připravila naše Asociace kempování a karavaningu (AKK ČR). Jejich použití je zcela bez podmínek, ale budeme samozřejmě rádi za každou případnou zmínku. Věříme, že ikony pomohou zlepšit značení na servisních místech a usnadní tak karavanistům orientaci.

Jedná se o první sadu našich ikon, kterou budeme postupně rozšiřovat i s příklady jejich praktického použití. Symboly dopravních prostředků vychází z českého dopravního značení, jsou tedy univerzálně srozumitelné. Grafiku lze libovolně zvětšovat či zmenšovat bez ztráty kvality, případně změnit i použité barvy.

Balíček s níže popsanými ikonami ve formátu SVG si lze stáhnout zde

Dostupné ikony

Pro lepší orientaci jsme nabízenou grafiku rozdělily do několika skupin.

Označení dopravních prostředků – pro obecné označení dopravních prostředků, pro které je vaše karavanové stání nebo část kempu určena, můžete použít jednu z těchto ikon:

Označení servisního místa – pro označení servisního místa je určena tato ikona:

Výlevka chemického WC – Pro výlevku chemického WC lze použít jednu z těchto ikon:

Zdroj pitné vody – pro zdroj pitné vody jsou pak k dispozici tyto symboly:

Zdroj užitkové vody nebo oplach WC kazety – pro zdroj užitkové vody nebo pro oplach WC kazety:

Přípojka 230V – pro přípojku 230V pak jednu z těchto ikon:

Příklad použití grafiky

Grafiku lze samozřejmě použít k různým účelům – například pro návrh dopravního značení. K návrhu slouží šablony pro různé směrové šipky a podkladové dopravní značky:

Návrh pak může vypadat takto – ikonky jsou snadno použitelné i v PowerPointu:

Závěr

Věříme, že pro vás bude naše první sada grafiky užitečná a přispěje tak k zpřehlednění značení a lepší orientaci karavanistů.

Pokud vám v sadě nějaké ikony chybí, budeme rádi, dáte-li nám vědět. Pokusíme se je do příští sady doplnit.

Asociace kempování a karavaningu ČR je otevřena každému, kdo chce podpořit nebo rozvíjet naše aktivity. Pokud nás chcete podpořit, staňte se našimi členy!

náhledový obrázek: wikimedia, Karl-Heinz Böhm