Etický kodex kempaře se šíří internetem

Asociace kempování a karavaningu se hned od svého založení setkala mezi kempařskou a karavanistickou veřejností s obrovským zájmem a úspěchem. Její myšlenky a poslání podporuje také velká část firem z oblasti karavaninku, stejně jako stávající organizace sdružující kempy i karavanisty.

Jedním z prvních projektů Asociace, která si klade za cíl především zlepšovat podmínky a infrastrukturu pro kempování a karavaning v ČR, je tzv. Etický kodex kempaře – soubor doporučení jak se chovat při nocování ve volné přírodě či v kempu.

Etický kodex vyšel především z návrhů a tipů samotné komunity a je určen ke sdílení mezi celou kempařskou a karavanistickou veřejnost.

„V Asociaci kempování a karavaningu si velmi vážíme toho, že je o tento kodex zájem a že jej mnoho internetových stránek, diskusních fór i facebookových skupin již přijalo za svůj, byť, jak jsme zjistili, někdy v lehce upravené podobě. Budeme rádi za zpětnou vazbu i od členů těchto komunit tak, aby bylo možné na kodexu i nadále pracovat a rozvíjet jej“ říká předseda AKK ČR Jan Bordovský.

„Velmi bychom uvítali, kdyby se stránky a další subjekty, které tento náš kodex přijmou, staly spolupracovníky nebo členy Asociace, a také, kdyby ke kodexu připojily alespoň logo či odkaz na naše internetové stránky. Za to předem moc děkujeme.“ Dodává Jan.

Věříme, že společné sdílení jednoho zastřešujícího kodexu, navíc neustále vyvíjeného celou komunitou, pomůže k jeho šíření a akceptování co největším počtem kempařů a karavanistů, a potažmo i k lepšímu prosazování cílů Asociace.

Logo AKK ČR si můžeze stáhnout ZDE

Celý Etický kodex kempaře si také můžete přečíst na stránce akkcr.cz/eticky-kodex-kempare či si jej stáhnout v PDF podobě ZDE