Neplaťte zbytečně více za dálniční známky

Se začátkem dovolených bychom rádi naše členy i ostatní upozornili, aby si kupovali potřebné dálniční známky vždy jen v oficiálních obchodech. Na internetu je totiž možné narazit na obchody, které nabízí zprostředkování koupě známky a to za citelný příplatek k oficiální ceně známky.

Zde je  tedy seznam autorizovaných prodejních míst pro vybrané země, které jsou v této době navštěvovány:

Stručně o potřebných známkách

Cestovatelům v obytném autě kategorie M1 a  největší povolenou hmotností do 3500 kg stačí ve všech uvedených zemích základní verze známky. Například v Maďarsku D1 (v obytném autě může být nanejvýše 7 míst k sezení) a  2A ve Slovinsku.
Obytná auta s hmotností nad 3500 kg vyžadují v Maďarsku známku D2.

Příznivci obytných přívěsů potřebují  v případě, že součet  největších povolených hmotností  vozidel soupravy převýší hranici 3500 kg, na Slovensku známky dvě (jinak stačí jen jedna). Totéž platí i v Bulharsku.
V Rakousku je potřebná pro soupravu (tažné auto do 3500kg) jen jedna známka, stejně jako u nás. To platí i pro Maďarsko, pokud má tažné vozidlo známku D1.  Pokud tažné vozidlo vyžaduje v Maďarsku známku D2, musíte si koupit i známku pro přívěs U. 
Pro slovinské dálnice si pro  soupravu (tažné auto do 3500kg)  kupte jen jednu známku –  2A nebo 2B, a to podle výšky nad přední nápravou tažného vozidla. Většina osobních aut se spokojí se známkou 2A, vozidla s výškou nad přední nápravou nad 1.3m potřebují známku 2B.

Šťastnou cestu.