Caravaning Brno – přijďte se pobavit, inspirovat a nakoupit

Každý milovník cestování si přijde na své. Letos se mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno koná od 20. do 23. října. Prezentaci karavanů, obytných vozů, vestaveb, příslušenství, kempování najdete v halách P i F, v hale G budou souběžně probíhat veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour!

Caravaning Brno letos bude ve dvou halách nabitých těmi nejznámějšími značkami a vychytávkami ve světě karavaningu a chybět nebude ani poutavý doprovodný program. V hale P najdete téměř 100 značek od top vystavovatelů obytných vozů, karavanů, minikaravanů, vestaveb i overlandů. V hale F se pak budete moci podívat na řadu prémiových značek jako je Blue Rent, Caravan Metropol, Camping World Neugebauer, Centrum Moravia, MS Camper, TOPTRADE. Tuto sestavu nově doplní společnost GKR ORYX s.r.o. – český výrobce luxusních přívěsů ORYX Fifth wheel.

Nabídka pro každého a novinky pro fajnšmekry

Mezi nováčky na Caravaningu patří letos firma CaravanCity. Ta je již několik let výhradním prodejcem značek Karmann-Mobil, Robeta, Affinity a nově též značky Tourne v České republice. Další službu, kterou CaravanCity nabízí, je pronájem obytných vozů. Mají široký výběr od vestaveb pro dva, až po alkovny pro šest osob. Ten zaručí, že si vybere snad každý. Na letošním veletrhu v Brně představí spoustu novinek. U obytných vozů německé značky Karmann-Mobil se můžete těšit na Dexter 560 4×4, od výrobce Robeta ze Slovinska představí vůz Helios se zvedací střechou. Slovinská značka Tourne na veletrhu představí hned dva vozy, a to 6.0 a 6.4. V neposlední řadě uvidíte luxusní značku Affinity, která patří pod švédskou společnost KABE- největšího skandinávského výrobce obytných vozů a karavanů.

Společnost CARAVAN Plus s.r.o. patří mezi největší dodavatele náhradních dílů a příslušenství německého prodejce REIMO. V oblasti obytných vozů zastupují značku luxusních obytných vozů NOTIN Camping cars a Ahorn Camp. Na veletrhu CARAVANING BRNO budou prezentovat obytné vozy výrobce NOTIN Camping cars a obytnou vestavbu REIMO. K vidění bude novinka pro sezónu 2023 model NOTIN AVILA BLC nebo luxusní obytný vůz CALGARY JF Exel evolution. Poprvé v Čechách se představí také obytná vestavba REIMO Multistyle na podvozku VW T6.

Letos nemůže na akci chybět jeden z nejstarších a největších prodejců karavanů a obytných vozů v ČR společnost HYKRO Praha, která zde představí tradiční zastupované značky německé výroby: Knaus , Tabbert , Weinsberg, obytné vozy Carado, dále exkluzivně také úspěšná jedinečná vozidla švédského výrobce KABE, letos jak obytné přívěsy, tak obytná vozidla. Zajímavostí bude i představení nového modelu značky STX, kterou společnost exkluzivně zastupuje pro prodej přepravníku koní na podvozku Ford. V nabídce bude také nová modelová řada výrobce Fendt – model Fendt Apero. A určitě upoutá prezentace velmi kvalitních obytných dodávek – Bravia za výborné ceny nebo malý nádherný přívěs T@B. 

Minikaravany i do terénu

Již podruhé se v Brně ukáže firma Life Style Camper s krásnými minikaravany. Jejich oblíbený model X-Line Premium ocení ti, co s karavanem neváhají jet i do náročného terénu. Tento model má jako jediný karavan na českém trhu nezávislé zavěšení kol s robustním odpružením na podvozku KNOTT. Nechybí ani integrovaný solární panel ve víku kuchyně, nezávislé topení Webasto a ve své třídě bezkonkurenční nádrž na čistou vodu o obsahu 58l. Vše vám zajistí 100procentní soběstačnost.

Karavany, obytné vozy i bohaté příslušenství

I letos u nás bude vystavovat brněnská společnost AZ SERVIS s obytnými auty největšího evropského výrobce HOBBY Wohnwagenwerk. Přijede i firma FIBICH CampingCars, která se zabývá prodejem a půjčováním karavanů, obytných vozů a příslušenství. Klienti si u nich mohou vybírat z nejobsáhlejšího katalogu Movera či Camping-Profi, pro které jsou oficiálním dealerem.

Spaní na střeše za pár minut, skládací kola a další vychytávky

Nový trend cestování představí značka VisionX, která je výrobcem expedičních střešních stanů. Ty vaše auto během pár minut promění na útulné a pohodlné bydlení uprostřed přírody. Manipulace s nimi je snadná a tak nezáleží na tom, jestli hodláte cestovat sami nebo s rodinou. To přidává na jejich popularitě. Nebude chybět ani výrobce stylových skládacích elektrokol MATE.BIKE, který je se svými koly známý už v téměř 40 zemích. Dále uvidíte stánek českého výrobce nádob na odpad a sběr dešťové vody, produktů pro olejové hospodářství a skladování propan-butanových výrobků MEVA. Úplně první pojištění obytných aut, které kryje rizika karavaningu, představí na výstavě platforma Vansafe. Ta ve spolupráci s Allianz vytvořila přímo na míru pojištění pro majitele obytných aut, nezapomněla ani na zákazníky půjčoven.

Přednášky cestovatelů vás pobaví i nadchnou

Těšit se můžete také na zajímavý doprovodný program v pavilonu P. Například na cestovatelské přednášky. Jedna od Kláry Hájek Velinské, která nás zasvětí do toho, jaké je cestovat po Kantábrii obytňákem i na kole. Další přednáška o cestě Švédskem a Španělskem od manželů Anety a Tomáše Málků. Ti se totiž nebojí vyrazit na cesty dlouhé několik týdnů i se svým synem. Tomáš Vejmola na své loňské přednášce zbořil rekordy v návštěvnosti a zkusí to i letos se svou přednáškou o cestě Afrikou. Známý cestovatel a fotograf Jakub Moravec nemůže na veletrhu Caravaning chybět a na letošní ročník si připravil dvě poutavé cestovatelské přednášky. Jedna vás zavede na jih a druhá pro změnu na sever. Dozvíte se, čím vším je lákavé Toskánsko, i to, jaká je skotská varianta oblíbené „Route 66“. V neposlední řadě se ředitel Slovinského centra v Praze Michal Kůra ujme přednášky Slovinsko pro karavanisty.

   

Ochrana přírody versus karavaning

Letos jsou součástí programu i dvě panelové diskuse. První bude ve čtvrtek na téma rozvoje stání pro karavanisty v Česku s AKK ČR. Druhá v pátek o přibývajících zákazech a ochraně přírody při karavaningu, kde bude zastoupen i názor správy CHKO.

Prodej vstupenek je zahájen, nyní za nejvýhodnější cenu

Už nyní si můžete zakoupit vstupenky na Caravaning Brno, který se uskuteční od 20. do 23. října. Cena vstupenek v předprodeji je 150 korun. Koupit si je můžete zde https://etickets.bvv.cz/cs/objednavka/vstupenky. Vstupenky budou k dispozici i na místě. Otevírací doba areálu je od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin.