Výkonný výbor AKK ČR

Správu a provoz Asociace kempování a karavaningu, z.s. má na starost výkonný výbor. Jeho členy jsou:

Jan Bordovský
novinář a vydavatel magazínu Camperlife.cz

Celou svou kariéru se pohybuje v médiích o cestování a karavaningu. Se stanem, dodávkou i obytným autem procestoval téměř celou Evropu i mnoho dalších částí světa. O těchto cestách rád píše a inspiruje k nim ostatní. Rychlý rozvoj karavaningu sleduje s potěšením i obavami a do českého prostředí by chtěl vnést zkušenosti ze zahraničí, které pomohou karavaning rozvíjet moderním a udržitelným způsobem.

Jakub Moravec
cestovatel, fotograf a karavanista

„Touha cestovat a poznávat mě provází celý život. První cesty směřovaly do Alp, Rumunska a dále na východ vedla i cesta Scorpio IV. do oblasti poválečného Balkánu a Albánie. Milníkem pak byla expedice Vector III. do Jihoafrické republiky, Lesotha a Svazijska. Afriku jsem si zamiloval a pravidelně ji navštěvuji soukromě i jako průvodce. Z posledních stojí za zmínku třeba expedice ARCTOS 5 na Špicberky, velká cesta Skotskem a novinářská expedice do Afriky po stopách pytláků nosorožců. V posledním roce jsem navštívil zimní Skandinávii, Irsko, Skotsko, Island a vrcholem byla expedice do Botswany“. Přes patnáct let cestuji také obytnými auty. O cestách rád přednáším a publikuji.

Jan Pacovský
milovník vestaveb a provozovatel tematicky zaměřeného portálu Vanisti.cz

První setkání s karavaningem zažil před více než 20 lety, kdy přes léto s kamarádem prodávali ve stánku a při tom přespávali v letitém karavanu Tabbert s prohnilou podlahou a postelí podloženou basou od piv. Tam to asi ještě nebyla úplně láska na první pohled. Skutečnému kouzlu karavaningu propadl s příchodem rodiny a nutností přesedlat z motorky na něco více rodinného. Karavaning mu poskytl vlastně srovnatelné zážitky jako motorkaření. Cesta je cílem a může si ji tak užívat plnými doušky i se ženou a dětmi. Začali půjčenou alkovnou a pokračovali o rok později obytnou dodávkou se stanovou střechou. A tam se zrodila jeho láska k vestavbám. Při výběru vlastní vestavby se rozhodl spustit vlastní online portál věnovaný primárně obytným dodávkám. Světlo světa tak spatřil web www.vanisti.cz a související kanály na sociálních sítích a to ho dostalo až k členství a dobrovolnické činnosti v AKK.

Roman Váňa
památkář, hasič, záchranář

…. a ještě mnoho dalšího, ale hlavně dlouholetý karavanista. Zakladatel prvního karavanového stání v ČR mimo kemp (1995 na Bouzově). Provozovatel malé rodinné půjčovny obytných automobilů.

Martin Štrimpfl
autor SilverOnTheRoad.cz

Profesně tíhne spíše k počítačům a zpracování dat, ke kempování jej přivedlo cestování – od stanů, hotelů se následně přes půjčené vozy dostal až k vlastní vestavbě . A začalo jej bavit o cestách nejen psát, ale i hlouběji rozebírat vše, co s touto formou trávení volného času souvisí. A to včetně různých statistik a dalších faktických dat, o které se dělí na svých stránkách.