Fiat oznamuje exkluzivní spolupráci s AKK ČR

Před několika týdny se zástupci Asociace kempování a karavaningu ČR setkali s vedením koncernu FIAT přímo v továrně produkující model Ducato. Fiat si nás tam pozval na důkaz ocenění práce, kterou vykonáváme pro karavanistickou komunitu nejen v Česku. Ta samozřejmě neunikla pozornosti ani obřího koncernu Fiat, jednoho z největších dodavatelů podvozků pro obytná auta.

Fiat důkladně prověřil své možnosti, jak naší asociaci pomoci. Výsledkem tohoto úsilí, do kterého se nakonec zapojil i vývojový tým Fiatu Ducato, je přidání loga naší asociace přímo na palubní desku tak, aby měl řidič logo v zorném poli.

Záměrem je upozornit provozovatele svým rozsvícením na potřebu podpořit činnost naší asociace, nejlépe tak, že se řidič stane jejím členem. Logo se také rozsvítí kdykoliv, kdy vozidlo usoudí, že posádka sjíždí ze správné cesty.

Tato funkce bude aktivní v první testovací fázi jen pro české karavanisty, po otestování se očekává rozšíření i na sousední Slovensko, v dalších krocích se pak počítá s nasazením v celé Evropě.

Fiat tímto svým krokem jednoznačně podpořil naše úsilí a zároveň chce takto oslovit celou komunitu a upozornit ji na naši záslužnou práci. Výstražná kontrolka bude funkční minimálně jednou do roka a to vždy na prvního apríla.