Kraje zaujalo budování Stellplatzů – „kdo v tom jede s námi“

Ve středu a čtvrtek tohoto týdne se naše zakládající členka ( a „driver“ AKK ČR), Klára Hájek Velinská, zúčastnila zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro cestovní ruch, kde jí bylo nejen umožněno prezentovat zástupcům krajů informace o karavaningu, ale hlavně předat informace o důležitosti podpory jednotlivých krajů tohoto našeho krásného životního stylu, zejména v oblasti budování karavanových stání tzv. stellplatzů.

Klára byla na toto zasedání pozvána Moravskoslezským krajem, konkrétně panem Nazimem Afanou ( 1. zástupcem vedoucího odboru
regionálního rozvoje a cestovního ruchu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje) a panem Janem Krkoškou (náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje), neboť právě Moravskoslezský kraj v letošním roce velice podpořil výstavbu těchto stání a uvědomuje si jejich důležitost (idnes). Pro úplnost doplňujeme, že tato stání jsou vybudována na Landeku – v areálu hornického muzea na Landeku , ve Štramberku, dále v resortu Ski Areál Kopřivná a u přehrady Olešná.

Karavanové stání Štramberk

Pozitivní zprávou je, že tato přednáška vzbudila zájem. Díky tomu jsme se dozvěděli například to, že Středočeský kraj si uvědomuje důležitost podpory karavaningu, o čemž svědčí fakt, že v letošním roce otevřel Středočeský Fond doprovodné infrastruktury mj. právě na budování těchto stání. Žádosti jsou již obdrženy a my teď budeme s netrpělivostí čekat na vyhlášení výsledků. Tím to zdaleka v tomto kraji nekončí. Jak bylo Kláře řečeno, tuto podporu zamýšlí kraj realizovat i v následujícím roce a za aktivitu naší Asociace je rád. Pokud tedy vše „dobře dopadne“, právě Středočeský kraj se stane dalším podporovatelem kravanistů a třeba i členem naší Asociace. Rozhodně jsme moc rádi za tuto vyslovenou podporu a určitě s vedoucím Odboru regionálního rozvoje, panem Stanislavem Dvořákem, budeme v kontaktu.

V pozadí nezůstal ani Královehradecký kraj, který se s hrdostí může pyšnit třemi stáními (konkrétně na Rozkoši, v „Adršpachu – Teplicích nad Metují – www.stellplatz.cz a také u obce Vrbice). I zde jsme se setkali s pozitivním ohlasem pro náš životní styl a byla nám přislíbena širší podpora. I za ni moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

A jaké kraje ještě projevily zájem a se kterými budeme velice rádi otevřeně diskutovat o důležitosti této podpory? Těmi kraji jsou Ústecký kraj (kde je již dnes provozováno karavanové stání Sněžník stpl-sneznik.cz – i toto stání se stalo členem naší Asociace a sdílí důležitost podpory karavaningu v ČR) a diskuze byla otevřena i v kraji Vysočina.

Ostatní kraje samozřejmě nezůstaly bez odezvy, avšak chtějí více představit náš životní trend a porozumět našim „požadavkům“. I za to moc děkujeme a těšíme se na příležitost setkání, kde bude větší prostor to vše projednat. Samozřejmě děkujeme i panu Janu Hergertovi, který nás, coby dlouholetý karavanista, podporuje a je ředitelem Czech Tourism. I on si uvědomuje důležitost tohoto stoupajícího trendu. No a samozřejmě nesmíme opomenout ani pana poslance Jana Richtera. I on je dlouholetý karavanista a účel Asociace se mu nejenže líbí, ale rozhodl se nás podporovat a hájit naše zájmy v Poslanecké sněmovně. Ani bez jeho nadšení by nás nebylo tolik vidět.

Zdroj: https://akkcr.cz/prostellplatz/
Zdroj: https://akkcr.cz/azp-davame-nerezu-zivot/

Prezentace, která byla prezentována – Zde

Ve spolupráci s naším členem, AZP Brno, jsme dali dohromady velice hezký podklad ve smyslu „základních informací co a jak“ – tímto děkujeme . I tato informace byla velice důležitá – výstup najdete tady (dokument se vám stáhne do složky).

Ještě nejste našimi členy? Přidejte se k nám! Mimo jiné tak můžete přispět ke změnám, které pomohou zajistit výrazně pohodlnější život karavanistů v naší zemi. Přihláška