Mapování míst pro karavany – region Krkonoše

Na členské schůzi jsme vám říkali, jak důležité je vést dialog s kraji a regiony a řešit problém, který aktuálně stále bohužel narůstá – stání a nocování na místech, kde nás obce (viz. Malá Úpa atd.) z jakéhokoliv opodstatněného důvodu nechtějí. Dnes nám volala ČT s žádostí o výjádření se k nocování a stání karavanem v regionu Krkonoše a s tím spojených zákazech. Shodou okolností se včera (i za naší podpory) dokončilo mapování (informovali jsme vás o něm asi před týdnem) míst, kam v tomto regionu oficiálně můžeme, aniž by nás někdo „vyháněl“. Tuto informaci samozřejmě v reportáži zmíníme.

Jsme rádi že se ukazuje, že AKK ČR odvádí důležitou práci a že dialog a hledání řešení v rámci našich potřeb s kraji a regiony je nejenže důležitý, ale nese už své první viditelné ovoce.

Mapování provedla destinační společnost Krkonoše, kdy oslovila všechny starosty měst a obcí regionu, kde by stálo za to, abychom tam přijeli. Dále probíhala komunikace se skiareály, informačními centry atd. Výsledkem je seznam míst, který v nejbližší době zpracujeme a uveřejníme.

Děkujeme všem za podporu! Podobné mapování bude v nejbližších dnech odstratováno i v Jihočeském kraji a regionu Český ráj.

Vaše AKK ČR