Účel AKK ČR

Asociace kempování a karavaningu, z.s. je zapsaným spolkem, samosprávnou, dobrovolnou, nepolitickou a neziskovou organizací založenou za účelem naplňování společného zájmu dle Stanov tohoto spolku (zobrazit si je můžete zde).

Založilo ji několik nadšenců (Zakládající členové), kterým záleží na kvalitní úrovni, stavu a prezentaci českého kempování a karavaningu. Jejím účelem je mj.

  • přispět do obecné diskuze o etiketě kempování,
  • aktivita ji propagovat a
  • podílet se na zvyšující se úrovni jak na straně kempů tak i na straně lidí, kteří mají kempování jako koníček.

Proč?

Každý rok přibývá v této zájmové skupině desítky procent lidí, kteří využívají služeb českých kempů, pořizují si nové obytné auto či karavan anebo stan a vyráží na cesty. Chceme být nápomocni při jejich prvních krocích, poskytnou rady a sdílet se všemi zkušenosti.

Hlavní cílem Asociace je

  • být formální autoritou, která dokáže proměnit zájmy a potřeby české kempující veřejnosti ve skutky a dávat podněty jak samotným kempům na zlepšení služeb,
  • tak i přispět do legistavinícho rámce v ČR pro zvýšení oblíbenosti tohoto zájmu.

Myslíme si, že Česká republika opožděně reaguje svým právním rámcem na možnosti kempování, karavaningu a autoturistiky oproti ostatním evropským státům, například ve výstavbě STPL apod.

Chceme být partnerem v diskuzích s městy nad budováním vyhrazených míst pro karavany, pro státní úřady při budování STPL, předávat návrhy provozovatelům kempů, provozovatelům benzinových stanic apod.

Přejeme si aktivně změnit prostředí pro zájmovou oblast, jejíž obliba rok od roku stoupá, ale adekvátně nereagují státní organizace nebo legislativa.

První cíl AKK ČR

Jako první si klademe za cíl uvedení a propagaci Etického kodexu kempaře, který má na straně kempujících přinést a akceptovat pravidla, na kterých se shodla velká část samotné komunity kempařů, a na straně druhé dát na vědomí vlastní odpovědnost při kempování k jiným subjektům. (Hlavní cíl pro rok 2019)

Líbí se vám naše směřování, cíle a to, co děláme?

Všichni jsme dobrovolníci, a proto hledáme další, nám podobné nadšence, neboť jsme si vědomi toho, že když každý přidá kousek svého času nebo práce, tak dohromady můžeme vytvořit nejen lepší dovolenou dnes, ale i tu budoucí. Pokud se chcete aktivně zapojit, budeme rádi, když nám napíšete na info@akkcr.cz. A jak se stát členem? To se dozvíte na stránce Staňte se členem„.

Bydlik-Travel.cz

Rodinná firma s několikaletou tradicí provozující půjčovnu luxusních obytných vozů oblíbených značek Laika, CI a Adria. Naše auta jsou nová, nebouraná, do 3,5t a maximálně pojištěná. Součástí základního vybavení obytných vozů je i kempingová výbava. Našim klientům poskytujeme podporu [...]

2019-03-04T17:14:58+02:00