Účel AKK ČR

Asociace kempování a karavaningu, z.s. je zapsaným spolkem, samosprávnou, dobrovolnou, nepolitickou a neziskovou organizací založenou za účelem naplňování společného zájmu dle Stanov tohoto spolku (zobrazit si je můžete zde).

Vede ji několik nadšenců (Zakládající členové), kterým záleží na kvalitní úrovni, stavu a prezentaci českého kempování a karavaningu. Jejím účelem je mj.

  • přispět do obecné diskuze o etiketě kempování,
  • aktivita ji propagovat a
  • podílet se na zvyšující se úrovni jak na straně kempů tak i na straně lidí, kteří mají kempování jako koníček.
  • Dalším účelem je nejenže propagovat výstavbu karavanových stání ( tzv. Stellplatzů) v ČR, ale také aktivně propojovat zájemce a stávající provozovatele tak, aby v konečném důsledku takovýchto míst vznikalo u nás co nejvíce a provozovatelé se vnímali jako partneři, nikoliv jako konkurence.

Proč?

Každý rok přibývá v této zájmové skupině desítky procent lidí, kteří využívají služeb českých kempů, pořizují si nové obytné auto či karavan anebo stan a vyráží na cesty. Chceme být nápomocni při jejich prvních krocích, poskytnou rady a sdílet se všemi zkušenosti.

Hlavní cílem Asociace je

  • být formální autoritou, která dokáže proměnit zájmy a potřeby české kempující veřejnosti ve skutky a dávat podněty jak samotným kempům na zlepšení služeb,
  • tak i přispět do legistavinícho rámce v ČR pro zvýšení oblíbenosti tohoto zájmu.

Také si myslíme, že Česká republika opožděně reaguje svým právním rámcem na možnosti kempování, karavaningu a autoturistiky oproti ostatním evropským státům, například ve výstavbě STPL apod?

Proto jsme tady!

Také chceme být partnerem v diskuzích s městy a kraji v otázce tématu budování vyhrazených míst pro karavany, být partnerem pro státní úřady při budování STPL, předávat společné návrhy provozovatelům kempů, provozovatelům benzinových stanic apod.

Přejeme si aktivně změnit prostředí pro zájmovou oblast, jejíž obliba rok od roku stoupá.

Cíle AKK ČR

Jako první si klademe za cíl uvedení a propagaci Etického kodexu kempaře, který má na straně kempujících přinést a akceptovat pravidla, na kterých se shodla velká část samotné komunity kempařů, a na straně druhé dát na vědomí vlastní odpovědnost při kempování k jiným subjektům. To samozřejmě není vše. Další naše cíle si můžete přečíst na: Hlavní cíl pro rok 2019, Hlavní cíl pro rok 2020

Druhým, neméně důležitým, cílem je vzájemné propojení stávajících provozovatelů a zájemců o vybudování karavanových stání se státní správou či poskytovately dotací.

Líbí se vám naše směřování, cíle a to, co děláme?

Všichni jsme dobrovolníci, a proto hledáme další, nám podobné nadšence, neboť jsme si vědomi toho, že když každý přidá kousek svého času nebo práce, tak dohromady můžeme vytvořit nejen lepší dovolenou dnes, ale i tu budoucí. Pokud se chcete aktivně zapojit, budeme rádi, když nám napíšete na info@akkcr.cz.

A jak se stát členem? To se dozvíte na stránce Staňte se členem„.

1 Comment

  1. Dobrý den, jsme členy AKK ČR a měl bych zájem být uveřejněn v PODPORUJEME AKK ČR, co mám dále udělat? Děkuji Rypel 728 65 11 35

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.